امکان پرداخت بیمه بیکاری به بیمه شدگان صنوف هنری

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران گفت: امکان پرداخت بیمه بیکاری به بیمه شدگان صنوف هنری وجود دارد و افرادی که در این صنوف فعال بودند می توانند از این خدمت استفاده کنند.
پرسنل صنوف فرهنگی هنری مشمول قانون بیمه بیکارى می شوند

 

بیمه بیکاری

«عباس زارع» گفت: پرسنل مؤسسات فرهنگی هنری، چاپخانه‌ها، کانون‌های آگهی و تبلیغات، آموزشگاه‌های هنری و سایر صنوف فرهنگی هنری که صرفاً به علت شیوع کرونا از کار بیکار شده‌اند و کارگاه آنان تعطیل شده است و یا زیر یک سال سابقه بیمه در سال ۹۸ دارند مشمول دریافت بیمه بیکاری می‌شوند.

وی اظهار کرد: برابر مقررات تامین اجتماعی، فقط بیمه‌شدگان بیکار که دارای کد کارگاهی بوده‌اند مشمول دریافت حق بیمه بیکاری هستند و اشخاصی که به صورت خویش‌فرما بیمه شده‌اند مانند بیمه‌شدگان صندوق اعتباری هنر، مشمول دریافت این خدمت نیستند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران تصریح کرد: در راستای ماده ۲ و بند ب ماده ۶ قانون بیمه بیکاری، این دسته از بیمه‌شدگان می‌بایست ابتدا در سایت وزارت کار به آدرس‏http://Bimebikari.mcls.gov.ir ثبت‌نام اولیه را انجام دهند که مهلت ۳۰ روزه آنان از زمان بیکار شدن رد نشود.

وى افزود: تمام مشاغلی که به صورت مستقیم به واسطه شیوع کرونا مجبور به تعطیلی شده و کارگران آنان بیکار شده‌اند شامل قانون بیمه بیکاری خواهند شد و کسانی که در سامانه فوق ثبت‌نام می‌کنند حتما علت بیکاری را گزینه حوادث غیرمترقبه انتخاب کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید