رونمایی از "کتاب و آلبوم حماسی آیینی مازندران"در ساری

شرکت فرهنگی هنری نسیم مهرآوا با همکاری نشر نُت مراسم رونمایی از مجموعه «موسیقی حماسی و آیینی مازندران» را برگزار می‌کند.


 کتاب و آلبوم «موسیقی حماسی و آیینی مازندران» که 4 دی امسال نیز در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه شمال آمل با حضور استاد خوشرو و تعداد زیادی از چهره‌های فرهنگی و هنری مازندران رونمایی شده بود، قرار است روز دوشنبه 30 دی نیز در سالن زنده‌یاد «سلمان هراتی» اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران رونمایی شود.

در این مراسم که از ساعت 17 تا 19 اجرا می‌شود، علاوه بر رونمایی اثر، قطعاتی از آلبوم نیز با صدای «محمود شریفی» اجرا خواهد شد.

پژوهش و گردآوری این مجموعه توسط «نبی احمدی» انجام شد و استاد «ابوالحسن خوشرو» آواز قطعات آن را اجرا کرد.
کتاب و آلبوم «موسیقی حماسی و آیینی مازندران» شامل 2 حلقه سی‌دی و یک کتاب است که در آن منظومه‌ها و قطعات حماسی موسیقی مازندران ارائه شده است.

در حلقه اول 9 قطعه شامل مشتی، حسین‌خان، رشید خان، اکبرپهلوون، حامد، محمود وسطی، هوجبر، قمر و حجت غلامی گنجانده شده و در حلقه دوم 13 قطعه دیگر از منظومه‌های موسیقی مازندران شامل گل‌بهرام، آق‌ننه، تفنگ قد کتا، امیرآبادی، بهار وقتِ کوهِ دا، نوروزخوانی، نرم نواجش، چاووشی خوانی، امان داد، امیری-طالب، طالبک، خور بموئه و دوبیتی‌خوانی قرار دارد.

 پوستر رونمایی خوشرو

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید