آخر سالی مهرآوا ...

«استوار اوست»

سالی دیگر بر ما گذشت و تلخی­­ها و شیرینی­ها­ به خاطره بدل شد. لذت قهقه­هامان از یاد رفت و زخم­هامان التیام یافت. زین پس ماییم و اندوخته­ای از تجربه که یک سال بیش­تر شده است.

سپاسگزار همۀ شما دوستان مازندرانی و غیرمازندرانی هستیم که در سالی که گذشت تنهامان نگذاشتید و هم­دلانه به رقم زدنِ این سال سخت و پرکار یاری رساندید. ما امروز دوستان بسیاری در گوشه­گوشۀ ایران عزیز داریم که ما را به نامِ رسمی مهرآوا می­شناسند و از طرق گوناگون در پیش­بُردِ این دوستیِ خوش­یمن تلاش می­ورزند. چه سعادتی بهتر از این؟

ما در سالی که گذشت فعالیت­های فرهنگی خود را در حوزۀ مازندران و کشور به انجام رساندیم و سال را با انتشار آلبوم­هایی مانند «خوامبه تِه رِه سر بَزِنِم» و «کوهِ سرِ کَکی» که هردو از موسیقی بومی مازندران هستند، آغاز نمودیم. در ادامه و در پاییز، رونمایی آلبوم بومی «شاباجی» را به خوانندگی استاد ابوالحسن خوشرو داشتیم. این مراسم در سالن سلمان هراتی اداره فرهنگ و ارشاد ساری برگزار شد و با استقبال علاقه­مندان این موسیقی و با اجرای زندۀ ابوالحسن خوشرو اتفاق افتاد. در ادامه رونمایی آلبوم «الست» که در ژانری نو و برای نخستین بار به مخاطبان موسیقی متال در شهر ساری ارائه می­شد را برگزار نمودیم که با اقبال عمومی مواجه گردید و جوانان و نوجوانان بسیاری توانستند موسیقی مورد علاقۀ خود را به صورت زنده و مجاز بشنوند.

در سالی که گذشت مهرآوا به برگزاری سومین جشنوارۀ موسیقی بومی البرزنشینان لیلِم اهتمام ورزید و با همۀ دشواری­های پیش­آمده این جشنواره را در تابستان برگزار کرد. ما در لیلِم میزبان خیل عظیمی از هنرمندان بومی مازندرانی و دیگر نقاطِ کشور و نیز علاقه­مندان به موسیقی اقوام بودیم و این اتفاق را به فال نیک می­گیریم.

هم­چنین مهرآوا در زمینۀ برگزاری کنسرت­ها در ژانرهای متفاوت فعال نمووده است که از آن میان می­توان به این موارد اشاره کرد: کنسرت محلی گروه «افتابِ تِه»، کنسرت محلی گروه «دل وِشا» کنسرت محسن یگانه، حامد همایون، اشوان و حمید هیراد.

آن­چه خواندید خلاصه­ای از فعالیت­های مهرآوا است. ما برای سالِ نو تصمیمات جدی و رویکردهای تازه­ای داریم. از شما می­خواهیم همراهمان باشید و با نظرات سازندۀ خود یاری­مان برسانید.

سالی خوش و خرم برای یکایک­تان آرزومندیم.

سال­تان پُر از موسیقی.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید