مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در استانداری، اعلام کرد: ٢٣ برنامه فرهنگی و هنری برای نوروز در مازندران تهیه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان در محل استانداری مازندران برگزار شد و دستگاه های عضو این ستاد به تبیین و معرفی رویکردها و برنامه های خود برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران در نورز ٩٨ پرداختند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این جلسه با بیان اینکه باید برای مسافران نوروزی خدمات فرهنگی ارائه کرد گفت: ٢٣ برنامه فرهنگی و هنری برای ایام نوروز در استان طراحی و تهیه شده است و بیش از ١٧٥ درخواست اجرای موسیقی طی ایام نوروز در مازندران ارائه شده است.

وی با تاکید بر اینکه در ایام نوروز فرصت فرهنگی ایجاد می شود تصریح کرد: در این ایام، نمایشگاه ها و برنامه های مختلف فرهنگی در استان طراحی و پیش بینی شده است.

شالویی یادآور شد: باید جاذبه ای ایجاد شود تا مسافر در بدو ورود نسبت به آن جذب شود و در ایام نوروز باید از فرصت گردشگران در حوزه فرهنگی بهره برد و باید تاریخ و سنت های خود را به مسافران معرفی کنیم.

وی افزود: سنت های شهری و روستایی باید در ایام نوروز در قالب صنایع دستی، موسیقی، نمایش ها، حرکات موزون و غیره به نمایش گذاشته شود.

شالویی برپایی سفره های هفت سین، آماده سازی بقاع و اماکن متبرکه، نمایشگاه های مختلف، کنسرت های موسیقی و خیمه های معرفت را از جمله برنامه های نوروزی بیان کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید