اداره کل ارشاد مازندران از استاد خوشرو قدردانی می کند

طرح تکریم از چهره‌های ماندگار فرهنگ و هنر مازندران اجرایی و همایش حدیث نعمت خدا به پاس یک عمر فعالیت هنری استاد ابوالحسن خوشرو، ٢٠ اسفند در قائم‌شهر برگزار می شود.

 

khoshrooo

 همایش حدیث نعمت خدا به پاس یک عمر فعالیت هنری استاد ابوالحسن خوشرو در روز دوشنبه ٢٠ اسفند برگزار خواهد شد.

محمود شالویی اظهار داشت: طرح تکریم از چهره‌های ماندگار فرهنگ و هنر مازندران با اهتمام واحد پژوهش این اداره کل اجرایی می‌شود. در این طرح ابتدا چهره‌های ماندگار فرهنگ و هنر با کار پژوهشی و ضمن تعامل با انجمن‌های ادبی و هنری و طبق معیارهای اساسی شناسایی شدند.

وی افزود: در مرحله اول ٥٠ چهره برتر حوزه‌های فرهنگی و هنری مانند ادبیات، سینما، نقاشی، خوشنویسی، مجسمه‌سازی، عکاسی، هنرهای نمایشی، نویسندگی و پژوهش و دیگر حوزه‌ها تعیین شده و در مرحله دوم و پس از ماه‌ها بررسی، ١٠ چهره‌ ماندگار فرهنگی و هنری انتخاب شدند.

شالویی در ادامه افزود: همایش حدیث نعمت خدا در راستای تکریم اولین چهره ماندگار فرهنگی و هنری استان به استاد ابوالحسن خوشرو در حوزه موسیقی تعلق دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ضمن مهم ارزیابی کردن روند تکریم و گرامی‌داشت هنرمندان و فرهیختگان به خصوص در زمان حیات‌شان افزود: این رویداد می‌تواند سرآغازی برای قدرشناسی جامعه از بزرگانی باشد که احترام و قدردانی جامعه را به چشم ببینند و شاهد باشند، اگرچه ما منکر اهمیت برگزاری مراسم بزرگداشت درگذشتگان فرهیخته نیستیم و برای آن نیز برنامه‌های لازم را اجرا خواهیم کرد، به نظر می‌رسد امروز ضرورت دارد تا به تکریم از فرهیختگانی بپردازیم که در حقیقت «حدیث نعمت خدا» در زمان حال هستند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان خاطرنشان کرد: در طرح تکریم از چهره‌های ماندگار، ١٠ سالن و ١٠ خیابان مزین به نام این فرهیختگان می‌شود و نصب سردیس چهره‌ها در مجتمع‌های فرهنگی و هنری و چاپ پوستر چهره‌های ماندگار و نصب آن در مراکز فرهنگی و ادارات استان برای رؤیت عموم مردم از دیگر اهداف این طرح است.

گفتنی است در این همایش که در روز دوشنبه ٢٠ اسفند، ساعت ١٧ در مجتمع فرهنگی و هنری حر قائم شهر برگزار می شود، سالن همایش استاد خوشرو رونمایی خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید