شاباجی رونمایی شد

عصرِ دیروز، 29م آبان ­ماه، جشن رونمایی از جدیدترین اثر استاد ابوالحسن خوشرو در ساری، سالن سلمان هراتی برگزار شد. این مراسم که با حضور عوامل آلبوم «شاباجی» و جمعی از هنرمندان و دوستداران هنر برگزار گردید.

 

«شاباجی» همانند بسیاری از منظومه های ایرانی قصه دلدادگی گالش زاده ای به نام «ملاخان جان حیدری» از منطقه آلاشت است که دست روزگار اجازه نمی دهد به مراد دلش برسد.
شاباجی با آهنگسازی و تنظیم بابک خوشرو و صدای استاد ابوالحسن خوشرو رونمایی شد و تعدادی از آلبوم ها با امضای استاد، به دست علاقه مندان این حوزه رسید. جشن رونمایی از این آلبوم با حضور چهره های فرهنگی و هنری مازندران، مسئولین محترم استان از جمله جناب آقای محمود شالویی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و دیگر علاقه مندان به موسیقی فولک و نوای استاد خوشرو برگزار شد.

محمد غلامی مدیرعامل شرکت فرهنگی هنری نسیم مهرآوا ضمن عرض خیر مقدم به حضور همه مدعوین و اظهار خرسندی از چهارده سال فعالیت در زمینۀ موسیقی مازندران افزود: ‌«امیدواریم حمایت های هنری از شکل تریبونی خارج شود.»
سپس محمود شالویی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران برای ایراد سخن به روی سن دعوت شدند و ضمن خواندن اشعاری از حضرت مولانا ضمن اظهار خرسندی از انتشار آلبوم موسیقی «شاباجی» اضافه کردند: «زندگی افرادی چون خوشرو با عشق آغاز شد و با عشق ادامه میابد.»
از میهمانان ویژۀ این مراسم راوی موسیقی شرق مازندران، استاد محمدرضا اسحاقی بودند که در بخشی از برنامه به ساز و آواز پرداختند. گروه موسیقی آلبوم شاباجی با خوانندۀ میهمان، محمود شریفی، دو قطعه از قطعات آلبوم را اجرا نمودند.

استاد ابوالحسن خوشرو به همراه کمانچه نوازی مهبد نبوی، به خواندن آواز کتولی پرداخت. این استاد گرانقدر اظهار داشت که این همه مهر را انتظار نمی داشت و برایش باورنکردنی است. حضار نیز به تشویق بی وقفۀ استاد آواز مازندران پرداختند.

در پایان آقایان محمود شالویی، محمد غلامی، محمدرضا اسحاقی، ابوالحسن خوشرو، حسین اسلامی برای رونمایی از اثر به بالای سن دعوت شدند و از همسر آقای ابوالحسن خوشرو، به پاس از سال ها همراهی و همدلی این استاد در مسیر پر نشیب و فراز هنر، از بابک خوشرو به عنوان آهنگساز آلبوم «شاباجی» و استاد ابوالحسن خوشرو به بهانۀ خوانندگی در آلبوم مذکور تقدیر به عمل آمد و مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، جناب آقای شالویی نیز هدیه ای از طرف این اداره به استاد خوشرو تقدیم نمودند.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید