رونمایی از تازه ترین اثر استاد خوشرو، شاباجی

شرکت فرهنی هنری نسیم مهرآوا در روزشمارِ 29م آبان­ماهِ سال جاری از آلبوم موسیقی بومی «شاباجی» به خوانندگی استاد ابوالحسن خوشرو رونمایی خواهد کرد.

این آلبوم­ شنیداری مشتمل بر قطعاتِ فولک و بومی است و در عصرگاهِ روز پنج­شنبه 26 بهمن­ماه، ساعتِ پنجِ عصر در سالن آمفی تئاتر سلمان هراتی شهرستان ساری، با حضورِ عوامل دست اندر کار آلبوم، هنرمندان، هنردوستان و مسئولین سیاسی استان رونمایی خواهد شد. این آلبوم موسیقی فولک متشکل از هشت قطعه است که توسط بابک خوشرو، فرزند استاد ابوالحسن خوشرو تنظیم و آهنگسازی شده است.

از خوشرو، پیش از این آلبوم­های موسیقیِ «هژبرخوانی»، «رونِما»، «تشِ سو»، «دماوند»، و «طالبا» منتشر شده است. آلبومی «شاباجی» جدیدترین اثر منتشرشده از ایشان است، که به جرات می­توان آن را از قوی­ترین آثار خوشرو قلمداد کرد و در زمرۀ آثار موفقی چون رونِما قرار داد.

منظومه عاشقانه شاباجي به منطقه سوادکوه تعلق دارد. «شاه­باجي جعفري» بين سال­هاي 1255 تا 1260 شمسي در روستاي «دهکلان» لفور به دنيا آمد. در ييلاق گالش بچه اي به نام «ملاخان جان حيدري» دلباختۀ شاه­باجي مي شود. در همين گير و دار «عبدالعلي خان پهلوان» به خواستگاري باجي مي آيد. شاباجي جاافتاده به عقد پسري 16 ساله در مي آيد. تفاوت سني اين دو نفر سبب مي شود که بعدها شوهر باجي دوباره ازدواج کند. منظومه عاشقانۀ شاباجي سروده همان گالش بچه عاشق است.

علاقه­مندان می­توانند با پیش­خرید آلبوم «شاباجی»، این آلبوم را در روز رونمایی با امضای استاد خوشرو دریافت نمایند واز 30% تخفیف بهره­مند شوند.

حضور در این مراسم برای عموم علاقه­مندان آزاد است.

 

رونمایی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید