نگاهی به آلبوم های در دست انتشار مهرآوا

شاباجی

آلبوم موسیقی فولکلور «شاباجی»، آخرین اثر استاد ابوالحسن خوشر، به آهنگسازی و تنظیم بابک خوشرو مراحل پایانیِ اخذ انتشار خود را طی می­کند. این آلبوم متشکل از نُه قطعه، روایتی متفاوت از موسیقی ردیفیِ سنتی توأمان با موسیقی بومیِ تبری است که این اتفاق آن را مبدل به تجربه­ای متفاوت و درخورِ شنیدنش نموده است. 

 

در این اثر گفت و گویی میان دوتار و کمانچۀ بومی با تار که یکی از آلاتِ موسیقیِ اصیلِ سنتی است جریان دارد که در همراهیِ آوای استاد ابوالحسن خوشرو آن را بیش­تر درخور شَنیدن و داوری می­کند.

 

 

آلبوم

روجین

آلبوم موسیقی «روجین»، به خوانندگی اسماعیل عبدی شامل نمونه­هایی از کتولی، امیری، نجما، طیبه جان و ... می­باشد. این آلبوم الهام­گرفته از آثار فولک و قدیمی موسیقی مازندران است. جمشید نیکوزاد تنظیم موسیقی آن را بر عهده داشت و آهنگسازی بعضی قطعات را خود خواننده به انجام رسانیده است.

 

اَلَست

آلبوم شنیداری الست پس از پژوهش فراوان در مورد موسیقی اصیل ایرانی و شیوه­های نوازندگی سازهای این نوع موسیقی و نیز پژوهشی اجمالی در خصوصِ نواهای باستانی و موسیقی فولک، آهنگسازی و تنظیم شده است. همۀ تلاشی که در این مجموعه صورت گرفته در راستای به چالش کشیدنِ موسیقی متال، با بهره­بری از آن شیوه­ها بوده است.

در میان سبک­های مختلف موسیقی، این موسیقی متال است که بیش­ از دیگر سبک­ها، ریتم­هایی در آن به کار می­رود که قرن­ها پیش ساخته شده و در تولدها و مرگ­ها، جشن­ها و جنگ­ها و تمامی رویدادهای مهم تاریخ بشر حضور پررنگی داشته­اند. به همین سبب این سبک از موسیقی به همان اندازه که دقیق و جدی­ست، انعطاف­پذیر است. و در آن توجه زیادی به محتوا و اجرای درست قطعات  می­شود

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید