غروب خورشید لله وای مازندران

صبح روز یکشنبه پیکر استاد حسینعلی طالبی -اسطوره و پدر لله وای مازندران برای مراسم وداع به سالن سلمان هراتی ارشاد اسلامی آورده شد و

هنرمندان وداع باشکوهی با هنرمند پرآوازه این دیار داشتند حضور مردم هنردوست نیز در این مراسم چشم گیر بود. در این مراسم استاد کیوس گوران و استاد محمدعلی کاظمی شعرخوانی کردند اشک . گریه استاد گوران بسیار تاثیرگذار بود در این مراسم آقایان محمدرضا اسحاقی، ابوالحسن خوشرو، اسماعیل عبدی، حسین علمباز، محمدابراهیم عالمی و هنرمند جوان مهدی کارگر با صدای لله وای ارسلان طیبی بر سر پیکر استاد آواز خواندند. 

در این جمع معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران هم حضور داشتند و شعری در وصف استاد طیبی خواندند. مدیر کل ارشاد نیز در بیانات خود اظحار داشتند: مرحوم طیبی هنر استان را از عمق روستاهای مازندران به بزرگترین کشورها فرستاد.
در این مراسم بیانیه مدیر عامل موسیقی ایران نیز قرائت شد.
حسین اسلامی نیز در سخنان خود گفت: امروز همه با حضورتان ثابت کردید محال است هنرمندان بمیرند و بی هنران جای آن ها را بگیرند.
ارسلان طیبی نیز آخرین نوای لله وا را در کنار مادرشان در سوگ پدر نواخت و ایشان را راهی خانه ابدی کرد.
مراسم تشیع پیکر استاد از انتهای دخانیات به سمت آرامگاه امام زاده گلچینی بر دستان هنرمندان و هنردوستان تشیع شد و پس از پخش اذان با صدای خود استاد و خواندن نماز بر سر پیکر آن بزرگوار، ایشان را به خاک سپردند در این بین شاگردان استاد لله وا نواختند و یک لله وا که ساخت خود استاد بود به صورت نمادین با پیکر ایشان دفن شد.
مراسم سوم و هفتمین روز درگذشت استاد طیبی سه شنبه از ساعت 14 تا 16 در مسجد شکوهی ساری واقع در بلوار کساورز برگزار خواهد شد

View the embedded image gallery online at:
http://mehrava.com/news/387-lale-va.html#sigProIdd41375884c

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید