جستجوی هنرمندان

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 338

فضل الله دهقان

فضل الله دهقان
فضل الله دهقان فرزند شکرالله متولد 1339 دابودشت آمل است. ایشان از سال 1364 فرا گرفتن موسیقی با ساز تخصیصی کمانچه را آغاز کرد و یک دوره موسیقی ردیف ایران (ردیف میرزا عبدالله) با ساز کمانچه نزد استاد علی اکبر شکارچی و آموزش ریتم خوانی و پژوهش نزد استاد منوچهر وجدی فرا گرفت. ایشان آموزش و پژوهش در موسیقی مازندران را نزد استاد احمد محسن پور آموخت. وی یک دوره مربی گری موسیقی کودکان (سبک کارل ارف) نزد استاد کامران امید فرا گرفت.
فضل الله دهقان از سال 68 عضو گروه شواش است و به مدت ده سال در کنسرتهای متعدد از جمله ششمین جشنواره موسیقی فجر سال 69 به سرپرستی استاد احمد محسن محسن پور شرکت داشت.
ایشان عضو گروه هنرمندان شیدا است و شرکت در کنسرتهای متعدد و به سرپرستی استاد منوچهر وجدی و حبیب الله نجفی و تاسیس و سرپرستی گروه موسیقی نیما از سال 80 و اجرای متفاوت و متعدد به همراهی این گروه را در کارنامه خودش دارد. دهقان در تهیه کاست های بهارانه، ماه تتی، دودوک تیکا به عنوان نوازنده کمانچه به و انتشار مجموعه (آللله رو) به خوانندگی محمود شریفی و رضا قلی زاده و نیز در ساخت موسیقی سرداران شهید برای مرکز حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان مازندران به خوانندگی علی اصغر رستمی همکاری داشته است.
ساخت موسیقی فیلم کوتاه(پیراهن گلدار) به خوانندگی امید تقوائی و ساخت تصانیف و قطعات به تهیه کنندگی صدا و سیمای مازندران به شرح زیر از فعالیت های اوست.

اطلاعات تکميلي

  • نام هنری: فضل الله دهقان
  • تاریخ تولد: یکشنبه, 03 مهر 1339
  • محل تولد: دابودشت
بازدید 893 بار