هنرنمایی گروه افغانستان و عاشیقلارهای آذربایجان در جشنواره موسیقی لیلم

گروه های موسیقی پرستوهای مهاجر و عاشیقلار میشو از افغانستان و آذربایجان در دومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم در ساری هنرنمایی می کنند.

اعلام اسامی هنرمندان راه یافته به بخش رقابتی جشنواره لیلم

اسامی راه یافتگان به بخش رقابتی دومین جشنواره موسیقی بومی البرز نشینان،لیلم

           

رشته آواز محلی

 

نام

نام خانوادگی

سن

شهر

1          

نیکان

نجفی

5

بابل

2          

آرمان

فلاح پور

10

ساری

3          

محمدحسین

موسی زاده

11

بابل

4          

محمدرضا

کاظم نسب

12

بابل

5          

سید یونس

قریشی امرئی

13

ساری

6          

امیررضا

یوسفی

14

آمل

7          

ابوالفضل

غفاری

19

ساری

8          

یونس

جعفری

21

آمل

9          

اسماعیل

پابوس

24

بابل

10      

علی اکبر

حسین نژاد

28

بابل

11      

مصطفی

علی تبار

28

بابل

12      

ایوب

علی تبار

31

بابل

13      

روح الله

یوسفی

33

ساری

14      

میثم

شیخ نژاد

33

آمل

15      

ذات اله

استوان عمران

34

آمل

16      

علیرضا

مقیمی تیلمی

36

ساری

17      

کاظم

حاجی تبار فیروزجائی

40

قائم شهر

18      

محمد

محمدی سوادکوهی

41

سوادکوه

19      

احمد

طالبی دادوکلایی

46

ساری

20      

رجبعلی

عزیزپور

49

آمل

21      

محمد

دست افکن کرمانی

49

ساری

22      

محمد حسن

باغبان جویباری

52

جویبار

 

رشته کمانچه محلی

 

نام

نام خانوادگی

سن

شهر

1          

مهدیس

فقهیان

10

جویبار

2          

حسام

بتیار

15

ساری

3          

نیایش

طالبی

16

ساری

4          

سید محمدرضا

محمدی

17

قائم‌شهر

5          

کمیل

مسلمی پرکوهی

18

ساری

6          

علی

فتحی چراتی

22

جویبار

7          

آرمین

باکویی

22

ساری

8          

فرشید

اسکندری

26

سوادکوه

9          

خشایار

اسحاقی

27

بهشهر

10      

شهرام

هادیان

28

ساری

11      

علی اکبر

علیپور

32

سوادکوه

 

 

 

رشته لگن

 

نام

نام خانوادگی

سن

شهر

1          

زهرا

ذلیکانی

10

ساری

2          

هستی

حسن نژاد

12

ساری

3          

نیایش

حسن نژاد

12

ساری

4          

آیدا

طاهری دروپی

14

تهران

5          

درسا

یونسی

15

ساری

6          

سکینه

اسکندری

34

سوادکوه

7          

اکرم

قاسمی

35

تهران

8          

مرضیه

محمدی پرکوهی

35

ساری

9          

راضیه

کاظمی

38

بابل

10      

فاطمه

مرادی

45

ساری

11      

منیژه

عبدی

46

ساری

12      

ثریا

عمرانی

57

قائمشهر

13      

سید جهان

ساداتی بالادهی

65

ساری

14      

خدیجه

گلستانی

72

ساری

 

رشته للِه وا

 

نام

نام خانوادگی

سن

شهر

1          

محمد طاها

باقری

9

آمل

2          

سامی

گل زاده گنگرج

12

آمل

3          

آرش

احمدزاده

13

قائم‌شهر

4          

حسام الدین

مرادپور

15

سوادکوه

5          

سید ابوالفضل

مختاری سنگدهی

15

سوادکوه

6          

رضا

کاظمی

15

سوادکوه

7          

محراب

قیاسی

16

آمل

8          

محسن

خلیلی

16

قائم‌شهر

9          

فرزان

قلی زاده

18

آمل

10      

زمان

عابدی

18

بابل

11      

رضا

فیضی

20

آمل

12      

علی

اسدی وسطی

22

آمل

13      

جواد

محسن تبار

25

قائم‌شهر

14      

فرشاد

بابایی

25

سوادکوه

15      

پویا

محسنی

25

آمل

16      

طالب

باقری

37

آمل

17      

رحیم

دل آویز

40

سمنان

18      

رضا

حسینی دادوکلایی

41

ساری

19      

فرزاد

یونسی

42

سوادکوه

20      

سید خلیل

مختاری سنگدهی

43

ساری

 

رشته غرنه

 

نام

نام خانوادگی

سن

شهر

1          

حسین

جهانی نسب

17

ساری

2          

امیرمحمد

خطیبی

18

نکا

3          

میلاد

امینی

26

آمل

4          

سید رضا

حسینی گرجی

26

بهشهر

 

رشته دسر کوتن

 

نام

نام خانوادگی

سن

شهر

1          

سید رامتین

حسینی زرین کلایی

7

قائم‌شهر

2          

سید پارسا

محمدی

8

ساری

3          

سودا

حامدی استخرسر

10

ساری

4          

نگین

غفوری واسکسی

11

ساری

5          

محسن

دیوسالار

11

تهران

6          

پدرام

جهانی نسب

11

ساری

7          

سید امیررضا

محمدی سیدکلایی

12

ساری

8          

فرنیا

دستدار

13

ساری

9          

ابوالفضل

رحمانی

13

نور

10      

امیررضا

طیبی

13

ساری

11      

متین

ذلیکانی

14

جویبار

12      

محمدحسین

طیبی

15

جویبار

13      

سید همایون

حسینی ماچکپشتی

17

جویبار

14      

محمدرضا

کاظمی لهمالی

18

ساری

15      

مجید

بتیار

19

قائم‌شهر

16      

توحید

حیدری

22

آمل

17      

سجاد

پاریاو فلاح

26

ساری

18      

محمدرضا

هاشمی

34

آمل

19      

گلدسته

زارع سنگدهی

40

ساری

20      

رمضان

یوسفی میانای

48

آمل

 

بخش گروهی

 

نام گروه

سرپرست

شهر

1          

اساره سو

کریم کمالی فر

سوادکوه

2          

چاربیدار

ابوالقاسم قاسم پور

بابل

3          

سرونگ

محمدمهدی وظیفه شناس

بهشهر

4          

مازرون

رضا دیوسالار

رویان

5          

هرایی

خیرالله قاسمی گرجی

بهشهر

6          

تتی وا

حسین جهانی نسب

ساری

7          

تبری نوا

امین باکوئی کتریمی

ساری

 

 

 

 

دوتار

 

نام

نام خانوادگی

سن

شهر

1          

امیرمحمد

دیوسالار

9

نور

2          

سورنا

حمیدی زاده

11

بهشهر

3          

امیرحسین

رضازاده

13

بابل

4          

پارسا

گلستانی

15

ساری

5          

محمدحسین

ابراهیمی

15

ساری

6          

علی

کاظمی

17

آمل

7          

هومن

جعفری کلیجی

17

قائم‌شهر

8          

امیرعلی

جهانبخش

18

سوادکوه

9          

مهدی

محسنی راد

18

محمودآباد

10      

امیرحسین

مرادی بالف

20

بابل

11      

علی رضا

پورحاجی

20

ساری

12      

سید سجاد

آشوری

22

ساری

13      

فرهاد

محمدی

24

سوادکوه

14      

عیسی

تقی پور تروجنی

30

بهشهر

15      

اسفندیار

عابدی فیروزجائی

32

بابل

16      

محسن

حاجی تبار فیروزجایی

33

قائم‌شهر

17      

سعید

زارع

36

ساری

18      

خسرو

اسحاقی گرجی

37

بهشهر

 

رشته سرنا

 

نام

نام خانوادگی

سن

شهر

1

محمد

الیاسی سرکتی

23

دودانگه

2

نورالله

یوسفی

33

ساری

 

 

زمان بندی اجراهای بخش رقابتی و جنبی دومین جشنواره لیلم

زمانبندی اجراهای بخش رقابتی و جنبی دومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلِم

 

زمانبندی اجراهای بخش رقابتی 

روزهای رقابت

ساعت شروع

رشته­

1

سه شنبه 7/9/96

10 صبح

غرنه

دِسرکوتن

کمانچه

سرنا

گروه‌نوازی (اساره سو، تبری‌نوا)

2

چهارشنبه 8/9/96

9 صبح

لگن

للِه‌وا

گروه‌نوازی (تی‌تی‌وا، چاربیدار، سرونگ)

3

پنجشنبه 9/9/96

9 صبح

دوتار

آواز

گروه‌نوازی (مازرون، هرایی)

4

جمعه 10/9/96

17 عصر

اختتامیه جشنواره

رقابت هنرمندان در اولین روز (سه­ شنبه 7 آذر) از 10 صبح  و در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (8 و 9 آذر 96) از ساعت 9 صبح آغاز خواهد شد.

کلیه­ ی هنرمندان و سرپرستان گروه‌ها می‌بایست یک ساعت قبل از اجرا، با در دست داشتن کارت ملی یا شناسنامه، جهت پذیرش و دریافت کارت شناسایی به دبیرخانه­ی مستقر در سالن هلال احمر مراجعه نمایند.

زمان تقریبی برای اجرای هر نفر 5 دقیقه و برای هر گروه 15 دقیقه است.

زمانبندی اجراهای بخش جنبی

روز ­و­ تاریخ ­اجرا

سه­شنبه 7/9/96  (ساعت 18:00)

چهارشنبه 8/9/96 (ساعت 18:00)

پنج شنبه 9/9/96

ساری

مَقامچیلار ، تِلار، پرستوهای مهاجر، تبَری‌نوا

ساعت 17:00

آیین زندگی، چاربیدار (دنیای آرزو)

ساعت17:00

شقایق های کالپوش، سرونگ(دنیای آرزو)

ساعت 18:00

گِلوا، شقایق‌های کالپوش، عاشیقلار میشو، تی‌تی‌وا

ساعت 18:00

آوای کتول، عاشیقلار میشو، اساره سو، کادوس

ساعت 21:00

تِلار ، پرستوهای مهاجر ، سارَنگ ، مازِرون

آمل

عاشیقلار میشو، کادوس ، سرونگ

مَقامچیلار، تِلار، مازِرون

-

بهشهر

-

تی‌تی وا، پرستوهای مهاجر ، هَرایی

آوای کتول، چاربیدار، کادوس (ساعت 18:00)

سمنان

-

تبَری‌نوا، سارَنگ، شقایق‌های کالپوش

-

 

تبری‌نوا، سَروَنگ، اِساره‌سو، تی‌تی‌وا، گِلوا، هَرایی، مازِرون و چاربیدار: گروه موسیقی استان مازندران

مَقامچیلار: گروه موسیقی بندرترکمن

آوای کتول:گروه موسیقی علی‌آباد کتول

تِلار: گروه موسیقی استان گیلان

کادوس: گروه موسیقی تالش

شقایق‌های کالپوش: گروه موسیقی استان سمنان

سارَنگ: گروه موسیقی استان قزوین

پرستوهای مهاجر: گروه موسیقی کشور افغانستان

عاشیقلار میشو: گروه موسیقی کشور جمهوری آذربایجان

 

آدرس:

مل، اندیشه 49، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجتمع فرهنگی و هنری ولیعصر (عج)

ساری، میدان هلال احمر، بلوار امام رضا (ع)، سالن آمفی‌تئاتر جمعیت هلال‌احمر(اجراهای ساعت 17 روز چهارشنبه و اجراهای ساعت 18 روزپنج شنبه در مجتمع تجاری دنیای آرزو، ساری، بلوار فرح آباد)

بهشهر، بلوار شهید هاشمی‌نژاد، خیابان مطهری (فرودگاه)، میدان بصیرت، مجتمع فرهنگی و هنری بصیرت

سمنان، بلوار قدس، مجتمع فرهنگی و هنری کومس ( سالن تئاتر شهر)

نشست تخصصی بررسی موسیقی بومی البرزنشینان لیلم

نشست تخصصی بررسی موسیقی بومی البرزنشینان لیلِم در روز چهارشنبه سوم آبان 96 در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران برگزار شد.
این نشست که با حضور هنرمندان و اساتید موسیقی بومی مازندران برگزار شد، به وضعیت موسیقی بومی و رسالت جشنواره‌ها در قبال موسیقی موسیقی بومی پرداخته شد.

 

رقابت 110 اثر برگزیده دربخش انفرادی دومین جشنواره لیلم

دبیر دومین جشنواره موسیقی لیلم خبرداد:

رقابت110 اثر برگزیده در بخش انفرادی دومین جشنواره لیلم
هفت گروه موسیقی فولکلورمازندرانی به جشنواره لیلم راه یافتند
دبیر دومین جشنواره لیلم گفت:«110 اثر برگزیده در بخش انفرادی دومین جشنواره موسیقی البرزنشینان لیلم با هم به رقابت می پردازند.»
محمد محمدی افزود:«استان مازندران از جمله استان‌هایی بوده که در حوزه موسیقی فولکلور غنی و قوی است.»
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد:«یکی از مهمترین دلایل برگزاری جشنواره هایی مانند لیلم، ماندگاری موسیقی‌های سنتی و اصیل بومی و معرفی بیشتر این هنر برای نسل جدید است.»
وی گفت:«امسال نیز دومین جشنواره موسیقی فولکلور مازندران با نام موسیقی بومی البرزنشینان لیلِم در آذر ماه جاری با محوریت حفظ موسیقی غنی مازندران و شناخت استعدادهای پنهان در حوزه موسیقی بومی نیز حمایت از هنرمندان این حوزه برگزار می شود.»
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندارن خاطرنشان کرد:«خوشبختانه امسال به نسبت دوره نخست برگزاری این جشنواره، استقبال خوبی توسط هنرمندان بومی، بخصوص جوانان شده و شاهد این مدعا کاهش میانگین سنی شرکت کنندگان است.»
وی یادآورشد:«در پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره، در مجموع بخش‌های انفرادی و گروهی، تعداد 290 هنرمند در جشنواره شرکت کردند.»
دبیر جشنواره البرزنشینان لیلم اظهارکرد:«در بخش انفرادی در حوزه آواز محلی 48نفر، دسر کوتن22نفر، دوتار27نفر، سرناسه نفر، قرنه پنج نفر، کمانچه محلی16نفر، لگن19نفر و لله وا23نفر آثار خود را به جشنواره ارسال کردند.»
محمدی افزود:«از این تعداد با بررسی هیأت انتخاب دومین جشنواره البرزنشینان لیلم؛22نفر در بخش آوازمحلی،20نفر در بخش دسرکوتن، 18 نفر در حوزه دوتار، دو نفر در بخش سرنا، چهار نفر در بخش قرنه،11نفر در کمانچه محلی،13نفر در بخش لگن نوازی و 20نفر در رشته لله وا به بخش رقابتی این دوره از جشنواره موسیقی بومی لیلم راه یافتند.»
دبیر دومین جشنواره البرزنشینان لیلم با اشاره به راه یابی هفت گروه مازندرانی به این جشنواره یادآور شد:«برای نخستین بار بخش پژوهش نیز به جشنواره اضافه شده که تا آخرین روز ارسال آثار هفت مقاله پژوهشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.»
محمدی خاطرنشان کرد:« تعداد هشت گروه البرزنشین در بخش جنبی و دو گروه خارجی در بخش بین‌الملل جشنواره به اجرای برنامه خواهند پرداخت.»